Make your own free website on Tripod.com

ert.gif

Humor
Home
F.N.Q Gostivarit
Chat
My Friends
Muzic
Fanny Videos
Radio Live
Flash Games
Photo Galery
Hosorkopi
Contact Us
Poezi
Humor
Barcoleta
My Picktures
Fanny Picktures

HEY ZEMER KUJE BE GOJEN TA HAKSHA SHPYRT T'KAM ZEMER TKAM LOQKE JEME SHPIRTI JEM A DOT VJEN AJO DIT TE TAKOHEMI SE DIQA SHUM POM MUNGON'HEY ZEMER BASH POM VJEN MIR DO NJERZ PONAJ BAJN GAJLEN PO KJO SHUM MIR ASHT KTO VEQ NET NAJ BAJN GAJLEN PO SAQI VAZHDOJN ME FJAL TE NDYTA EDHE NA DIM FJAL TE NDYTA NUK KA PROBLEMI HAJT ZEMER PUTHJE PUTHJE PUTHJE PUTHJE PUTHJE PUTHJE PUTHJE VETEM PER ZEMREN TIME BLERINEN BLERINEN BLERINEN NE AMERIK PREJ KIKIT NGA SWISSE*

kish qene nje grua dhe po shetiste rruges dhe e kish harruar nje cic jashte ,, kur pe ndal polici pi thote oj zoj e keni harruar nje cic jashte ,,, uh habitet gruja dhe pi thote ,, uh kuku e pasna harru beben ne autobus
haa haaaa
tung a ismajl nga ferizaji

mu kujtua nje humor...nje plak shkom te mjeku per nje kontroll njeku i thot je shtatezane plaka thote se seshte e mundur burri me ka vdek qe 10 vjet mjeku thote se testi eshte pozitiv mir mir thote plaka sot per sot nuk i besohet as gishtit


hej Blerina me fal qe po bej replik ne vend te LINDES po nuk mujta pa shkru:
Ti menzi po pret me kundershtu dikan e nese nuk te intereson mos ju kthe pergjigjje kurkuj mbaje veten qysh ja paske nis...1.sa per djem qe thae mundesh me gjet naj nje qe ta propozon dikush apo qe e njeh dikush mire edhe e sheh LIVE,e jo ne internet se ndoshta nuk del qysh ti e mendon.2.edhe tu kisha lut mos jep mendime per vajzat tjera SHQIPETARE se qka bajn ato se edhe ti je vajz Shqiptare qe po thu kam gjak shqiptari.3.nese ke gjak shqiptari mos i fyej vajzat apo motrat tua shqiptare se nuk ka nevoj me mbajt llogari per vajza tjer.4.SHIKOJE PUNEN TENDE EDHE SHIKO QKA BAN TI E JO TE TJARAT VAJZA.Tung


I PERSHENDES TE TAN SHQIPTART PREJ ZEMRES KU DON QI JON EDHE NE KOSOV A PO NE PERENDIM PA MARR PARA SYSH SE KU JETOJN...VEQ E VEQ E PERSHENDES KIKI MAS SHUMTI....UNE VEQ DESHTA TJUV THOM TVERTETEN NUK UM TERESON SE QKA THONI APO QKA PO SHKRUNI.SE UNE NUK JOM NJA QI SHTYHNA ME DIKON SE ME KAN QI JENA TRIMA APO TRIMRESHA KISHUM NEJTEN NE KOSOV ME LUFTU ME SHKJE E NUK I KISHUM LSHU VENDIN TON PER MU SHTY PER MES INTERRNETI..UM FALNI SHQIPTART TJER SE KJA VLEN PER QITA QI PO SHKRUJ PER BLERINEN.PO SHQIPTARI ME SHQIPTAR E KA KALLAJ PO NUK UM TERESON MU HIQ NDASHI ME DITEN TVERTEN...EDHE MOS E BANI JO GAJLEN TEM PER KURXHO HIQ A UM SHKRUM MU KIKI A PO NUK UM SHKRUN,,,, OJ LINDA A MOS POT PILQEN KIKI TY SE EDHE DATEN PE DITSHE PREJ KURIT NUK UM KA SHKRU AJ MU...EDHE TSILLNI KAT SILLNI KA BLERINA MOS U SILLNI SE NUK PO KOM QEF MU SHTY PER MES KOMPJUTERIT SE JENA XHAK SHQIPTAR E MARRE OSHT PER JUVE SE JENA QKEP NAPER GURBETE,,,EDHE MA SE NUK OSHT MIR PER NEVE MU SHTYU PER MES KOMPJUTERIT,,QITO FJAL VLEJN PER QITA QI PO SHKRUJ PER BLERINEN UM FALNI SHQIPTART TJER

E PERSHENDES SHPIRTIN TIM KIKI QI JETON NE ZVIZERR PREJ BLERINES NE AMERIK,,HEY O KIKI JA KAN NISEN PO JUV INTERSOJN PUNT E TONA SE QKA PO BAJM NA,,,HEY KIKI SE TKOM SHKRU EDHE DJE...PUTHJE PUTHJE TE KIKI NE ZVIZERR PREJ BLERINES NAMERIK


Hajduti

Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh.
Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: “Sfitove gjė?” – Hajduti duke qeshur: “-Kėsaj here i shita me ēmimin qė i mora.

------------------------------------------------------------

Punėtorja

Shefi e largon nje femer nga puna dhe ajo deshiron ta dije pse u largua nga puna. Pse me largoni mua nga puna? Une nuk kam bere asgje!!! Shefi i pergjigjet: mu per kete te largoj nga puna!!

-----------------------------------------------------------------

Sarme

-Ish kan nje katunare dhe krejt katuni e thirrnin "sarme",...mirdita "sarme"..mirembrama "sarme"..ku je "sarme", e kshtu me radhe qdo dite. -Nje dite katunari (sarmja), e kishte vendos kush ta therret "sarme" me ja thy hunt! -Del ne rruge e po pret , po pret, ...dikur po vjen nje kalimtare. -Miredita "sarme". -Ah ta q.fsha nanen, e nxjerre nje STUPC dhe e killave katunarin e shkrete. Mirpo ky tipi shkon drejt e ne Polici dhe tregon rastin . ..... mos me zgjat, vjen koha e dalin ne gjygj. Gjykatesi po e pyt viktimen:-Na tregoni rastin ne detaje. -Zoti Gjykates une e thirra me emrin qe e therrete krejt Katuni. -E cili eshte ai emer? -Po ai emer eshte (e shikonte "sarmen"), kur e zijme lakren,eee e mbushim me mish,eee e me oriz, eee e mandej,eee e mandej.... -MBSHTJELLE MBSHTJELLE SE TA KUM Q.. NANEN!!!

------------------------------------------------------------

 

 

Po vjen baba prej katunit mė vizitu djalin student nė Prishtinė. Po vjen shum heret nė adres, ku e ka mar dhomen djali vet, dhe po i bjen ziljes: Po ja qel deren gazdarica, dhe po e pyet: A jeton kėtu Shabani? Po po, shtineni mrena, dhe qiteni nė krevet nė dhomen e parė djathtas.

 

Tung, qa ka tre, moti s`jena pa? Qe bre, kurgjo, para tre muajve m`ka dek gjyshi dhe mi ka lanė 5000 euro, pas tine, para dy muajve me diq axha dhe mi la 10000 euro, dhe para nji muaji me vdiq baba dhe mi la 20000 euro. Kja koka tragjedi, me siguri e ki shum rėnd? Qysh se kam, qe po don me kalu ky muaj, e as nji euro!!!

 

Kur vdes njeri, te na pyesin: Prej qkafit ka vdek? Kurkush nuk po pyet: Prej qkafit ka jetu????

 

 

Vjen shkau te popi: Ooo pop, spo muj me flejt, spo muj me jetu mo kėshtu, se shum sene kam vjedh nė Kosovė, prej shiptarve! Po qka ki vjedh? Krejt senet qka i kam nė shpi prej televizorit, videos, kompjuterit, studios, kameres, krejt prej shiptarve i kam vjedh! Kqyre bre djalė, shko te pop Jova, se aj ėshtė pėr teknik, unė jam pėr automjete!!!

 

Pse jan femrat e martuara ma trasha se ato tė pamartuara? E pamartuara vjen te shpija, e kqyr qka ka ne frizhider, dhe shkon nė krevet, e martuara vjen te shpija, e kqyr qka ka nė krevet, dhe shkon te frizhideri

 

Po hec Shabani me dy lopė, dhe po e sheh Ibra, dhe po e vet: Ku je ka shkon? Po e qoj qet lopen e majt nė pijac! E djathten? Edhe ato! Po don mi shit a? Po, tė majten! E djathten? Edhe ato! Sa po i shet? Tė majten 200 euro! E djathten? Edhe ato 200 euro! Shaban, a je ka lun koqe me mu a? Po, pėr qėt majten! E pėr djathten? Edhe pėr ato!!!

 

 

Po shetit Ardijani neper Prishtinė, kur po e sheh Shabanin, cili po don mu gjujt prej Eximkosit. Qa je ka bonė, qa ki? Valla po du mi myt vehten, se gjatė luftes mė ka rrok snajperi nė koqe, dhe mandej doktorat mi heken krejt "senet". Qysh me jetu pa koqe? Ardijani po mundohet me ja ndru mendjen, por badihava. Ardijani po niset nė komun mi kry punt e veta, dhe po kalon pas dy ore, kur Shabani hala mbi Eximkos. Qka u bo Shaban, pse spo kcen tash? Kisha kcy, po s`po kom koqe!!!

 

Po bonė telefoni, dhe po lajmrohet djali 10 vjeqar: Hallo? Tung, djali jem! Qka o ka bonė nana? Qe nė dhom me nji njeri! Kush ėshtė aj njeri? Se njeh ti, aj vjen gjėdo ditė, kur shkon ti nė punė! Djali jem, a e dinė ti, ku e maj unė alltinė? Po, babi! Shko mere, dhe myte at njerin, dhe nanen! Po babė, ajo ėshtė nana ime! Ska lidhje, myte at rospi kur tė thom! Pas 5 minutave: I myta babė! Bravo, tash nanen gjuje nė bazen, e at njerin nė podrum! Po babė, na s`kena bazen! A o ky numri 656-489? Jo! Klik>tu>tu>tu>.

 

Po vjen baba te shpija, dhe po e nxan qiken me vibrator. Me lotė nė sy, po e pyet: Qka je ka bonė more qikė? Babė, i kom 35 vjet, jam e keqe, e trash, spo muj me gjet kurgjo tjeter! Neser, po vjen qika pas punes, dhe po e zatet baben tu kqyr televizion, me nji dorė birra, nė tjetren vibratori. Qka je ka bon o babė? Qe, tu pi me dhandrinė!!!

 

Ardijani vogel, po e pyet baben: Ku ėshtė dallimi nermjet mashkullit dhe femres? Baba spo din qysh me ja spjegu, por: Kqyre djali jem, unė i baj kpucat 44, e nana 38. Po babi, dhe ku o dallimi? Po dallimi o nermjet komve, djali jem!!!

 

 

Kampionati botror nė futboll, dhe nji njeri i ulur nė stadion, afer po e ka nji vend tė shprazėt. Kurqysh spo ja rrok, qysh mundet me qen vendi shprazėt, dhe spo mundet mu duru, pa e vet njerin nė at anen tjeter te karikes: Me falni, mos e dini i kujt ėshtė ky vendi shprazėt? Ky vendi ėshtė thijesht i shprazėt - po pėrgjigjet kujshija! Po, qysh ėshtė e mundur, dikush mi pas bileten pėr lojen finale tė Kampionatit Botror nė futboll, dhe mos me e shfritėzu - apet spo mundet mu pajtu me ket sen? Kujshija po i pergjigjet: Ky vendi ėshtė i jemi, dhe gruaja ime ka pas me ardh, por aja vdiq, dhe kja ėshtė finalja e parė, qė po e kqyri pa to. Ooo, me falni, po mė vjen shum keq, por, a spat kurkush prej kusherive, ose te afermive tė juaj me ardh nė lojė, se kja sėshtė qvar do loje, kja ėshtė finalja? Jo bre, se ata janė, nė vorim.

 

 

Po vjen belbani nė restoran, dhe po e pyet kamarierin: Qqqqkkkaaaa kkkkkennniii ppprrreeejjj rrrooossshhhhtttttiiiilllliiitttt? Kkkkeeemmmiii qqqeeebbaapppaaa, pppllleeessskkkaaavvviiicccaaa, bbbbiiiiffftttteeekkk, ssssshhhnnnniiiicccclllaaa! Belbani po e kqyr, dhe po porosit: Mmmmaaaa qqqqeeettt nnnnnjjjjiiii pppooorrrccciii qqqeeebbbaaapppaaa. Uuuu bbbooo - e mur porosin kamarieri. Pas dy minutave, me nji tavolin afer belbanit po ulen buri dhe gruja. Po e thirin kamarierin, dhe po e pyesin pėr meny. Kamarieri po ja nis: Kemi qebapa, pleskavica, biftek, ramstek, shniclla. Kur e njeu belbani, menjiher po e thir kamarierin: Kkkkaaammmaaarrriiieeerrrr!!! Kamarieri po vjen: Uuuurrrrnnnooonnniii zzzoootttrrriii? Belbani: Qqqqqaaaa kkkkaaaa*******nnnn pppoooo mmmeee zzzaaajjjeeebbbaaattt? Kamarieri: Sssspppooo tttėėė zzzaaajjjeeebbbaaattii tttyyy, pppooo aaatttaa.

 

Po vendos Prishtinalija me ik prej Prishtines, dhe me ble shpi nė katun. Po shkon me nji katunar te shpija ti, dhe aj po ja tregon shtepin: Qe dhoma fjetjes, qe dhoma dites, qe kuzhina... E ku e keni nevojtoren? Po e mer katunari me veti, dhe po dalin jasht shtepis, dhe po i tregon me gisht, ku ėshtė nevojtorja. Kuuu, be njeri, po lerg koka! Po sasht edhe qaq lerg, nese nisesh me koh.

 

E blejin magjupi dhe doktori ka nji pllac, afer njoni tjeterit, me dimenzione te njejta. Doktori po ja nis me e ndertu shtepin, dhe magjupi po ja nis, me e ndertu te njejt si te doktorit. Doktori po i qet temelet, edhe magjupi po i qet te njejt, doktori po e bon rethojen e metalit, edhe magjupi po e bon. Pas 6 muajve, nė rug po rrijin dy shtepi te identike, dhe me obor te njejt. Po takohen nė rrug doktori me magjupin, dhe po e pyet doktori: Qa po ta mer mendja kujshi, sa e kan vleren keto shtepi, me dasht mi shit qetash? Po e juaja diku reth 300.000 euro, e jemja diku 600.000 euro. Qysh bre, pse e jotja dy her ma e shtrejt, e shtepit e njejta. Po be njeri, po e jemja e ka kujshi doktorin, e juaja magjupin.

 

Ja blen nipi gjyshit, viagren pėr ditėlindje. Qka ėshtė kja, djali jem - po pyet gjyshi? Kja ėshtė hapi, me cilin ki mu ni si djal i ri, para gjyshes! Nėse kryn punė, i ki prej meje 100 euro - po premton gjyshi! Neser nė mengjes, gjyshi po ja qet nė tavolinė 1100 euro nipit. O gjysh, po kėto janė shum ma shum, se qė mė tha! Djali jem, 100 euro i ki prej meje, e 1000 euro prej gjyshes!!!

 

Po vjen njeri te trafika dhe po e blen "Kohen Ditore", po ja kqyr faqen e parė, dhe po e gjuan nė bėrllog. Neser, po ndodh e njejti sen, po e blen gazeten, vetem po kqyr faqen e parė dhe po e gjuan nė brllog. Qashtut po ndodh resht nji muaj. Shitsi kureshtar po e pyet: Me falni zotni, po jeni ka e bleni gazeten gjėdo dit, po e kqyrni faqen e parė, dhe po e gjuni, spo kuptoj pse? Vėrtet, por mu po me intereson vetem faqja e vdekurve - po pergjigjet blersi. Qysh vdekurve, po ajo faqe gjindet e parafundit! Kja qė po e pres unė, ka me qen nė faqen e parė.

 

Dashnija mundet me qen:TRAGJIKE - kur ki me qka, po ski me kon! KOMIKE - kur ki me kon, po ski me qka! SOCIOLLOGJIKE - kur ki me qka, kur ki me kon, por ski ku! FILLOZOFIKE - kur ki me qka, ki me kon, ki ku, por se din pse!

 

 

Po e nxan Shabani, Ardijanin tu ja rok grun. Shabani nė shok, dhe i deshprum: Qysh bre Ardijan, a din prej kurshit njihem, nė qerdhe kemi qen bashk, mandej nė njejten shkoll fillore shkum, pėr shkak teje u regjistrova nė gjimnaz, u punsuam bashk nė Obiliq.... po nanen ja kajsha, nalu bilim kur tė foli.

 

E nxojin shiptart shkaun, dhe po ja japin zarin me gjujt: Nėse tė bijin numrat prej 1 deri 5, kena met vra! E nėse mė bjen 6-shi - po pyet shkau? Gjun apet!!!
Ulqini, pllazha madhe, 2 milion shiptar tu u mlu me zall, dhe nji femi ka shku pak ma lerg tu notu, dhe po qohet nana vet dhe po brtet: Ardijan, mos shko shum lerg, se mundet me te rrok grqi! Pes sekunda ma vonė, po qohet nji gru tjeter dhe po brtet: Shaban, mos shko lerg, se paska grqa!

Po vozit shoferi, por ngadal, rreth 70 km/h. Kur Rugova ja pret:
Hec more ma shpejt vozit! Ky po i gra por deri 100 km/h arriti.
Rugova nervozohet dhe thotė: ulu prapa bre kali, tash do tė tregojė unė se si vozitet.
Ulet rugova dhe vozit me shpejtėsi 200 km/h, nuk ndalet as nė tė kuqe, as nuk rrespekton shenja, asgjė dhe normal e ndalon policia.Rugova e hap dritaren dhe pyet:
Ē ka u bo?
Polici kur e pa se kush ėshtė thotė:
Asgjė, zotri kryetar, rruga e mbarė...
Polici merr radio lidhjen dhe thėret policin tjetėr nė udhėkryqin tjetėr dhe i thotė:
Mos gabo me e ndal njė Mercedes tė zi!
Ky polici pyet:
Ēka bre, kush ėshtė brenda?
Valla nuk e di, po shofer e kish Rugovėn.

 
Barcoletė filozofike

Maca ishte duke e ndjekur miun. Miu duke ikur u fut nė shtallėn e lopėve dhe i tregoi njė lope, se ishte nė rrezik nga Maca. Lopa i tha: “Rri pas meje, unė do tė bagloj mbi ty, dhe kėshtu fshihesh e nuk tė gjen Maca”. Kėshtu edhe vepruan. Mė pas hyri Maca nė shtallėn e lopėve. Ajo shikoj andej e kėndej, dhe pa bishtin e miut, tė cilin bagla nuk e kisht mbuluar tėrsisht. Maca kapi minin pėr bishti, e nxorri nga bagla dhe e hėngri.

Pyetje: Ēfarė mėsuam nga ky tregim?

Numer 1. Nuk do tė thotė, se ėshtė armik i juaj, ai, i cili baglon mbi ju.

Numer 2. Nuk do tė thotė, se ėshtė mik i juaj, ai,  i cili u nxjerr nga bagla.

Numer 3. Nėse futesh nė bagel, fute edhe bishtin brenda.

 

Po vjen gruja prej punes tu i piskat burit: Ti je smotan(paaftė), edhe nanen e ki smotajk! Krejt familjen i ki smotana! Me u majt garat, kush ėshtė ma smotan, ti e kishe nxon venin e dytė! E pse dytin - pyeti buri? Pse je smotan!.

 

E marin Shabani dhe Ardijani nji kurv tė Rumunis, pėr krejt naten, dhe po e qojin te shpija. Si qysh ėshtė zanat, po nalet rryma, dhe Shabani po i thot Ardijanit: Dheze qirin, dhe mama, deri sa ti hypi une kėsaj. Ardijani po e man qirin, e Shabani po "punon", po mundohet, por kurva spo bon zo, gati po e mer gjumi. Shabani nervoz, po e mer qirin, dhe po ja leshon renin Ardijanit. Si i hypi Ardijani, kurva ja nisi me "meshat", me grith, me leshu zana, dhe u kall krejt. Shabani po kqyr, dhe po thot: E more papak, qėshtu mahet qiri, e jo si ti!!!

 

Kur i kam ba 14 vjet, kam besu qe nji dit kam me pas femen. Kur i musha 16 e gjeta femnen e parė, po ajo ke e ftoft si akulli, dhe konkludova qė m`duhet nji femer ma e nxet. Ma von e gjeta nje te nxeht, po ka qen shum emocionale. Krejt kohen lujke do rrole, gjdo 30 minuta ish nė gjendje me qajt dhe thojke qė do me bo vetvrasje. Athere vendosa mi gjet nji femer stabile. Me 22 vjet e gjeta nji femen shum stabile, po ajo ke shum e bajatavt, dhe kur su brengoske per kurgjo. Jeta mu ba qaq bajat me to, qė vendosa me gjet naj femer ma extravagante. Me 25 vjet e gjeta femren extravagante, por nuk mujsha me mbajt hapin me te.Ngajke prej nji senit ne tjetrin pa u nal kur. I bojke disa sene te  papritura, ashtu qe isha edhe ne depresion edhe i gezuar. Ne fillim mu duk interesante dhe energjike, po s`ka pas kurfar drejtimi. Qashtut vendosa me  gjet femnen e cilja i ka qellimet e kjarta, dhe e cilja din qka po don. Me 30 vjet e gjeta femnen e menqme, ambicioze, cilja e din qka po don, dhe e martova. Aja ke qaq ambicioze, qe u da prej meje dhe mi mur krejt senet, dhe me la vetem, si karanfil. Tash jam ma i menqem, ma i vjeter, me ma shum experienc, dhe po e lypi femnen me cica t`mdhaja!!!

Msusi dhe Luli

Nje ditė Mesuesi po e qortonte Lulin pse nuk po i mesonte mesimet:

Msusi:Pse Lul ti je nxansi me i dobet ne klas pse nuk po i meson mesimet,

Luli:Epo Msus kur jam kan i vogel tu msu,me ra ni kime e kryes ne liber edhe jam gerdit.

 

Vetem me P 

Pardje,para pijetores pepsi,pes pijaneca pinin pije pa pare pronari  pijetores pepsi perzuri pese pijanecat pas pak patrulla policėsh,policet paten pendreket  pushket plot plumba,polici pyeti plakun ,pse po pini pije pa pare,plaku pshtyu policin ,polici perplasi plakun per pasqyre pijetores pepsi,plakut pelciten puqrrat prej pasqyres preht,policet perzunen plakun plus pes pianecat prej pijetores pepsi  pastaj policet pine pije pa pare per perzurjen pianecav prej pronarit pijetores pepsi,pastaj pronari pershendeti policet pa prites….

Vetem Me SH 

 

Shaban shurdha shkojti shpejt shtimje shiti sharra shum shtrejt

Melodi:

 

>Defi

Qim qika qim pak,dishu dathen bim bashk,Qim qika qim pak dishu dathen bim bashk…

>Tupani:

Rruma kapak e rruma ka shum, Rruma kapak e rruma ka shum…

>Violina:

Zima ta qiiii,zima ta qiiiiiiiiii,zima ta qiiiiiiiiiiiiiii…

>Taramabuki:

Rruma ti temin une tanin,Rruma ti temin une tanin…

 

Dy shokė
Takohen dy shok te martuar ne nje lokal,edhe ja nisin me fol si shqiptart mo,meniher ment per keq,e pyet njani qetrin:A po q** najsen,ja kthen tjetri:Jo valla hiq,kurse ky i habitur ja kthen:E gruen kush po ta q***.


                                                                 
Vj
ehrra dhe nusja
Vjehrra po i thot nuses--> - Ē'ėshtė kjo punė moj nuse? Shoqet e tua zgjohen nė oren 8 e ti nė 12. - i ankohet vjehra nuses ēdo ditė. Kurse nusja- Po shoqet e tua? Tė gjitha shoqet e tua i kanė letrat nė banderė e ti ē'ka po pret!? - ia kthenė nusja.
                                                                                     

Mėsuesi dhe nxėnėsi
Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesin : "Mesues a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė? –"Jo asnjėherė" pėrgjigjet mėsuesi. – Pėrgjigjet nxėnėsi:Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.


                                                                                     
Shkenctari
Njė shkencėtar Shqiptar po studionte njė plesht. "Hidhu" i thote pleshtit, pleshti hidhet, "hidhu" pleshti hidhet. Mė pas ja  kėput krahėt. "Hidhu" i thotė pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahė tė kėputur u hodh. Mė pas i pret kėmbėt. "Hidhu" i thotė, pleshti hiē, "hidhu" edhe njė herė, pleshti hiē. Shkencėtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i kėmbėt, aj po shurdhavka

                                                                                          
Shqiptari dhe Amerikani 
Njė shkencėtar Shqiptar merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike. Filluan tė mburren Amerikanėt: - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ... dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.


                                                                                          
Hasa dhe Hysa 
Hasa nje ditė gjen njė thes me pare dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur vendin ku e ka fshehur shkruna aty: "Hasa nuk ka fshef thesin kėtu." Kalojnė ditėt dhe Hasa kthehet pėr tė marrė thesin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por sheh tė shkruar sipėr : " Kėtė thesar se ka vjedhur Hysa.


 Hajni               
                    Nje hajn shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajn tjetėr ia vjedh. Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: "Sfitove gjė?" – Hajni duke qeshur: "-Kėsaj here i shita sa i kam ble.


                                                          
Futbolli 
Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qėndror sla llaf pa thėnė pėr albitrin: " Albitėr i shitur, padrejtėsi..." Sa tė gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rėnė supeve..: "Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo..."


                                                                                    
Magjistari
Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi, ndonjė aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqje. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 euro nga hundėt. – A i poshteri... – Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka pare tė tjera ne hundė
                                                  

Mesuesi dhe Nxenesi
Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku. E jėma: "Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte. Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"

                                                                                   
Hasa dhe Hysa
Hasa me Hysen ishin zjarrefikes. Ne nje rast ishte kall ni shtepi, Asaj shpie ju kishin kall shkallt. Hasa i ngjiti shkallt per mi pshtu fmijt qe ishin ne zjarr. Hasa i gjujke pi naltit e Hysa i pritke posht. Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte zezak, e gjujti Hasa po hysa nuk e priti....nejse vazhduan...Hasa gjuj se Hysa merr e lej ne skaj...prap nje zezak, Hysa prap durt ne bel se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Hysa pisket pi poshtit. 
 O Haso mos hup koh me kta te djegnit...


                                                                                             
Hasa dhe Hysa
Hasa ishte ne hotel ne Angli, merr ne telefon servisin e dhomes:
- 'TU TI TU TU TU TU.' thote.,

Punonjesit e hotelit ipo perpiqeshin se ēthoshte klienti, E gjeten Hysen si perkthyes. dhe e veten se qka po don Hysa ,Ai u pergjigj :2 ēaje tek 222-shi.


                                          
Hasa dhe Hysa
 
U kon Hasa e Hysa edhe kan menu se krejt bota ka motorra e nuk ka kerre!

Nji natė tu i gra po hin n'tunel. Prej anės tjetėr pi shohin dy drita qė

po vin e ai ish kan nji kerr edhe kta dy t'meqmit po thojn "Hajde i hina qytyne dyve n'mes".Si t'ju kan afru kerrit ka bo nji drit edhe e kan gjet vetėn n'spital.

Kur jan qu Hasa po i thot Hysės "Puu bre ja qifsha nanėn ati motorrit n'mes qė nuk e kish lshu dritėn!"


                                                                             

Doctori dhe Pacienti

Doktori: Kam nje lajm te keq dhe nje lajm shume te keq.

Pacienti: Epo mire, me jep ma pare lajmin e keq.

Doktori: Laboratori na ka njoftuar se rezultatet e analizave thone se ke edhe 24 ore jete..

Pacienti: 24 ore?! Kjo eshte e tmerrshme!! Cfare mund te kete me keq se kaq? Cili eshte lajmi shume i keq?

Doktori: Rezultatet kane dale qysh dje.

                                           

Dashurija

Takohen nje djal katunar me nje femer qytetare,edhe djali po ja shpreh dashurin femres duke i then:Zemer ne zemren time pe shoh nje livadh, ne ate livadh po e shoh nje lule,e ajo lule je ti...,kurse femra po ja shpreh dashurin me keto fjal:ne zemren time pe shoh nje livadh,ne ate livadh pe shoh nje kali,e aj kali je ti.


                                                                                      
Djali me qiken e axhes

E kish zan nje djal qiken e axhes ne podrum me q***,pas pak shkon baba i asaj qikes ne podrum edhe i thotė:Qka po bani ktu?...kur ata pergjigjen:Qe valla po q****,Baba i qikes:aha mir thash mos po pini duhan.


                                                     
Doctori dhe pacienti

Pacienti:Doctor Doctor ...kam edhe 59 sekonda jete,

Doktorri:prisni nje minut ju lutem...


                                                                        
Hasa dhe Hysa

Hysa dhe Hasa kishin shkuar ne airoport.

Nga ballkoni shiqojn airoplanet e parkuar ne ate ēast Hysa

i thot Hases: sa po rrejn kur po thojn se po i vjedhin aeroplanet, shih sa i madhe eshte.

Hasa i pergjigjet: more budall ata nuk i vjedhin ketu ne toke

kur jane te mdhaj, por i vjedhin kur jane ne qiell kur zvoglohen.


                                                      
Msusi dhe Nxėnėsi

Msusi:Lul sa bejn 2+2,

Luli:=4,

Msusi:brravo 5 ulu,

Luli:he bre nonen e dita qe bojn 5 po vet thash 4.


                                             
Qytetari me femren katurak

Kishin dal qytetari me femren e tij katunark me shetit,po  ishte koh e ftoft,edhe kur hypen ne kerr qytetari po ja ban femres  se tij katunarkes,zemer a ta lishoj klimen,edhe ajo tu mos e dit qka eshte klima mendon se po i thot per muzik,dhe ajo pergjigjet:jo zemer lishoje Mahmut Feratin.                                                   
Shprehija
Njėri e kishte shprehi para se shkonte pėr tė fjetur
pshtynte pėr dritare dhe pastaj gjuhej ne shtrat.
Njėhere, dy , tri herė , kur njė natė habitet nė vend se tė
pshtynte pėr dritare e tė gjuhej nė shtrat, ai pshtyn nė
shtrat e gjuhet pėr dritare!


                                                                      
Shumari

ishin kan gjermani dhe partizani
tu luftue nė mal kur niti shumari
shkoj i perzuni


                                                                       
Rugova

Shkojn kshilltaret e i Rugoves me e zgju prej gjume
Rugoven per me ja kumtu lajmin se eshte vrar Hashimi. I
thon 'zgjohu se u vra Hashimi' e Rugova pergjigjet 'Auu e
paska vra Thaqi' Pergjumshem


                                                                        
Belbani

A pe don ni kar

A pe don ni kar

A pe don ni karamel

Se ty t'kam kojshiA po del me qi

A po del me qi

A po del me qizme te gata

Se po binte shi...

 

Jo se jem tuj qi

Jo se jem tuj qi

Jo se jem tuj qiru specat

Per mi shti tushi...


                                                                     

A ėshtė larg Afrika?Babi,babi ku gjindet Afrika.Paj...nuk e di bre bir,veq sigurisht nuk eshte larg se ne pune te une punon nje zezak e gjithmone vjen me bicikel e nuk vonohet.


                                                                    
Suksesi shkollor

Aktori i drejtohet birit tė vet nė ditėn e suksesit shkollor:"Si kalove biri im, ēdogjė nė rregull?" "Paj, babi, kontrata ime me klasėn e tretė u vazhdua edhe pėr njė vit."


                                                                  
Ne burg

Nje i burgosur po e pye tjetrin,"Per qka t`kan pru k`tu"? "Kurgja, gjykatesi po thot qe edhe Shteti paska prodhu disa monedha sikur t`mijat" !!


                                                                     
Genjeshtra

-A ke degjuar pėr oqeanin Atlantik? -Po. -Unė e kamė kauar not. -E ti a ke degjuar pėr oqeanin e Vdekur? -po more. -Unė e kamė mbytė.


                                                                  
Sarme

-Ish kan nje katunare dhe krejt katuni e thirrnin "sarme",...mirdita "sarme"..mirembrama "sarme"..ku je "sarme", e kshtu me radhe qdo dite. -Nje dite katunari (sarmja), e kishte vendos kush ta therret "sarme" me ja thy hunt! -Del ne rruge e po pret , po pret, ...dikur po vjen nje kalimtare. -Miredita "sarme". -Ah ta q.fsha nanen, e nxjerre nje STUPC dhe e killave katunarin e shkrete. Mirpo ky tipi shkon drejt e ne Polici dhe tregon rastin . ..... mos me zgjat, vjen koha e dalin ne gjygj. Gjykatesi po e pyt viktimen:-Na tregoni rastin ne detaje. -Zoti Gjykates une e thirra me emrin qe e therrete krejt Katuni. -E cili eshte ai emer? -Po ai emer eshte (e shikonte "sarmen"), kur e zijme lakren,eee e mbushim me mish,eee e me oriz, eee e mandej,eee e mandej.... -MBSHTJELLE MBSHTJELLE SE TA KUM Q.. NANEN!!!


                                                                       
Kamarjeri

Ja sjell kamarieri nji supė nji musafiri,mysafiri e vėren qi gishti i kamarierit ishte mbrenda nė supė dhe fillon ta qorton ,pse a? Kamarieri i tregon se mjeku i kishte thanė qi gishtine e ke smut ,dhe duhesh gjithmon ta mbajshė nė vend tė nxehtė..! A? po a thot mysafiri..po mbaje gishtin nė bothė edhe aty e ki nxehtė...a nive a? Po zotri po aty ishte pak para se me ta sjellė supėn--Tė beft mir... 


                                                                        
Trotuari
E dashur, kalojm ne trotuar se po na shkel me automobil naj budall, Po I thot djali I qytetit dashnores katunark.

Kaluan ne tretuar dhe ecen e ecen e dikur po I thot vajza djalit.

E ku ashtu ma qaj trotuari se mu kputen kamt tue ec bre!


                                                                 
Sytė

I dashur qka po sheh nė sytė e mi? I thot vajza e bukur dhe intelegjente djalit te bukur te pasur dhe tė arsimuar. Dhe vajza prźt mi thon fjal qysh I thojn krejt dashnort p/sh (Ne syt e tu sho dashuri… besnikri…)

Mirėpo djali pa njo pa dy, ja kthen ….

Ne syt e tu jom ka I sho slkibat qe si paske la syt.


                                                             
Pak bre
Hasa e vet Hysen

Sa bojn 1+1?

Hysa ja kthen 2

Hasa: Pak bre nonen!!!!


                                                                  
Duhoni
E she polici ni fmi tu pi cigare edhe I thot:

Mos pi duhan: duhani ta shkurton jeten a e din?

Vertet? Nuk e pasna dit!

Sa vjet I ki – e vet polici.

12 – ja kthen aj fmija

A pe she! Mos me pas pi duhan I kishe pas 15 vjet tash


                                                              
Vardisja
A i don grat nervoze?

Jo!

A I don grat qe kerhasin ne gjum?

Jo!

A I don grat e ftofta, frixhide?

Jo!

Ani qka dreqin pra po I vardisesh grus teme?


                                                                   
100 Marka
Tanushi po I thot nanes: " I kom gjet 100 Marka!"

Mos hin ne gjyna me I mar paret e huaja se nuk ja she hajrin te vret zoti.- I thot nana tanushit.

A je I sigurt se I ka hup dikush?

Po bre I sigurt jom nanė, I sigurt! E kam pa atė qe I ka hup tuj I lypė!!!


                                                                
Koka Kolla
Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole?
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu?
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ??????????????


                                                                   
Prezentimi

Ka qene shqiptari dhe amerikani, ulen ne nje lokal. Afrohet kamarieri dhe e pyet se pari amerikanin: -cka doni te pini? - Ai thote Gjoni Voker Viski.
Shqiptari thote: -Shaban Teslica Koka kolle, kujton se duhet te prezantohet se pari!!!

                                                                
Vetėm njė her

"Sikur te mund te lindeshe edhe nje here, qdo te deshiroje te behesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, qte them, ndoshta do te deshiroja te lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk ben dy here te lindesh i njejte" - ia kthen shoku


                                                                       
Hajni i shkathtė

Hajnit te denuar me vdekje, i thote prifti:
-"Rrefehu, dhe te gjitha dyert e parajses do te happen per ty
-"S'ka nevoje, nuk ekziston dere qe s'mund ta hap une" - ia kthen hajni.


                                                                      
Autobusi

Ishte guzhve (trafik) ne autobus dhe kondukteri i lute njerezit qe te shkojne pak perpara se duan edhe disa tjere te hyjne ne autobus. Malaziasi ashtu i idheruar shkon nje hape perpara . Mbas pake kohe kondukteri i lute teshkojne edhe pak perpara, e malaziasi i nervozuar i thot: \"A e pagova bileten per te ece ne kemb!


                                                                   
Doktori

Njoni shkoj te doktorri mu anku pėr gjum:

-Doktor qe ja ni muj hiq sosht ka mė merr gjumi natėn.

-Ani a qe ni muj pa gjum je tu nejt a?

-Jo po flej ditėn.


                                                                   
Doktori 2

Doktor sa her qė pi ēaj pem dhem syni!

- Provo mi hek lugen pi gastares.


                                                                 
Hait pra

Njė fshatar suedez ne restoran:

- A ma bjen ni liter shampanj?

- A pe don dhe kaviar?

- ēka asht ai?

- Vo t'peshkit.

- Hait pra perzhitmi nja tri copa!

                                                               
I Love You

Hasa me femnen e vet angleze:

HASA: I love you!

ANGLEZJA: I love you too.

HASA: I love you three.


                                                                
Bombja

Hasa e mėson Hysen mi pėrdor bomben e dorės:

HASA: E hek siguresen, pret deri ne 3 e masandej e gjun bomben. A pe merr vesh?

HYSA: Po mor qysh jo.

Mas nja 5 minutave dul Hysa pa duar:

Hysa: Koka kon e prisht kjo bomb se sahati hala 14:05, e kjo krisi!

                                                                    
Babai dhe Djali

Ishte nje bure dhe po e qortonte djalin e tij duke I thene:
-A bre ti nuk din asgje. Ti je ja keshtu ( i binte tavolines per te treguar se djali ishte derase)
-Babi dikush po troket ! Te shkoj ta hap deren? I thot djali
-Ri ti ketu! , i pergjigjet babai. – Do ta hap une


                                                                 
Gjyshi
Ishin dy shoke dhe po fjaloseshin se gjyshi I cilit mund te qendroje me gjate nen uje.
Njeri thot: gjyshi im mund te rije nen uje 5 minuta.
Ai tjetri I pergjigjet: ajo sesht asgje. Gjyshi im para 10 vjetesh eshte hudhur ne lum e ende ska dale

                                                  
Dentisiti

Dentisti i thoshte pacientės: -Zonjė hapeni gojėn ju lutem! -Faleminderit, - ia kthen pacientja. -Pėrse mė falėnderoni? - Sepse shoqi im mė thotė gjithmonė "Mbylle gojėn!"


                                                                  
Drenicari nė Shqipėri

Shkoi Drenicari nė Shqiperi te njė mik i tij dhe dolėn nė njė lokal-restaurant pėr tė pirė.
Kamarieri u afrohet dhe i pyet se ēfarė duan. Shqiptari nga Shqipėria thotė:
-Pėr mua njė skendėrbeg.
Drenicari thotė:
-Pėr mua njė Adem Jashar.

                                                              
Djali dhe Babi

I thote djali babes:
- Babe kur t'rritem du mu martu me gjyshen!
- Ja, nuk ban se gjyshja ishte nana jeme - i thote baba
Djali i pergjigjet:
- Pa pse nuk ban? Edhe ti je martu me nanen teme!

                                                                                  
Polici dhe vėllau

sot me ka vdekur nena i thot polici kolegut te vet.
kur papritmas cingerroi mobili i tij dhe ai bisedoi me dikend dhe i tha kolegut te vet e keqja nuk ka fund.
edhe vellat tim i paska vdekur nana.

                                                                   
Mjeku dhe polici nė njė aksident

ne nje aksident trafiku kishin vdekur disa dhe disa te lenduar,erdhen edhe policia dhe nje mjek filloi ti njeh te vdekurit 1,2,3,kur ai i treti ja ktheu un nuk jam i vdekur kur polici i mshoi me pendrek dhe i tha shuj bre hajvan a ma mir e din ti a mjeku Rruges duke ecur

Buzet ti shikova

Nga hutimi

Banderit i mshova

Mu duk se m'zu rryma

Mu dridh zemra ime

Po per fat te mir

Kish pas reduktime

ME KETO BUDALLAKINA ME ZURI MESNATA,ME FALNI SE ME KAQ E PATA...